4 דברים שלא ידעתם על קרדית האבק

מה היא קרדית האבק?

 

קרדית האבק הינה יצור מיקרוסקופי שחי בסביבת הבית שלנו, בכל בית, בכל הבית. קרדית האבק ניזונה בעיקר מתאי עור וסיבים אורגניים מבגדים וריפודים. הקרדית מסגסגת בעיקר בסביבת אוויר לח וחם, במילים אחרות כאן בארץ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

איך קרדית האבק משפיע על הגוף שלנו?

 

הקרדית אולי קטנה, אבל אל תתנו לגודל לבלבל אותכם. קרדית האבק יכולה להיות מאוד אכזרית. תוחלת החיים של נקבת הקרדית היא כחודשיים וחצי כאשר מחצית מחייה היא תתיל בין 100-60 ביצים ביום! במהלך חייה הקרדית תייצר 2000 חלקקי צואה הפוגעים בבריאותינו. צואת הקרדית היא זאת שאחראית לאלרגיות הקשות ובעיות הנשימה אצל קבוצות סיכון מסויימות.  אלרגיה לקרדית האבק היא בין האלרגיות הנפוצות בעולם והיום ידוע שעודף אבק איננו דבר בריא כלל, לכן חשוב מאוד לשמור על סביבת בית נקייה מאבק ככל האפשר.


 

 

 

 

 

 

 

 

איפה קרדית האבק חיה?

 

כאמור, קרדית האבק מסגסגת באחוזי לחות גבוהה ואוויר חם, לכן, באזור החוף יש הרבה יותר קרדית האבק. הקרדית חיה בכל מקום שיש בו אבק, לרוב זה יהיה בוילונות, שטיחים, ספות, ריפודים אחרים וספרים . רוב האנשים לא ישימו לב אבל אלו המקומות עם הכי הרבה אבק בבית. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

איך לטפל בקרדית האבק?

 

מכיוון שהקרדית חיה באבק, חשוב מאוד לנקות את הבית מאבק בצורה יסודית, לשטוף את הבית בתדירות גבוהה, ולשאוב בכל מקום שרק ניתן. ומה לגבי הריפודים שלנו? מחקרים רבים מראים כי המזרון עולה במשקל עם השנים בגלל הצטברות קרדית האבק, ובקטריות מסוגים שונים אשר ניזונים מהעור המת שלנו ומתרבים במזרן, ולכן חשוב מאוד להקפיד על היגיינה וניקיון של המזרון בכדי להפחית את הצטברות האבק ככל הניתן. בגלל הסיבות הללו אנו ממליצים לקרוא למקצוענים בכדי לנקות את הריפודים שלכם בצורה יסודית. 

 

הקלינרים - מומחים לניקוי ריפודים ושטיחים