ניקוי ספות עור​

כיום יש כמה סוגים של ספות עור אך כמעט כולם מיוצרות מעור הבקר וההבדלים ביניהם הם בתהליך העיבוד של העור לפני יצור הספה.


נאפה:

זהו סוג העור הנפוץ והפופולרי ביותר, בתהליך העיבוד הוא עובר צביעה בריסוס ולאחר מכן מרוסס בשכבת לקה על מנת להגן על הצבע והמרקם. סוג זה נחשב עמיד וקל לניקוי. תחת זכוכית מגדלת ניתן לראות כי העור מכוסה לגמרי בצבע אחיד. עור זה אינו סופג נוזלים בקלות וניתן לזיהוי על ידי מגע במים.


בייקסט:

בתהליך היצור עובר עור מסוג זה חיתוך אופקי אשר מחלק את שכבת העור ל2 חלקים ולאחר מכן מודבקת עליו שכבת "פילים" אשר נותן לעור מראה מבריק במיוחד. סוג זה של עור נחשב קל לניקוי. אחד החסרונות של סוג עור זה הוא ששכבת ה"פילים" אחרי זמן מה יכולה להפוך לדביקה ולגרום לבגדים להידבק לספה.

 

פולאפ:

סוג עור זה נחשב יוקרתי במיוחד ומעובד בשמנים וואקסים שונים בתהליך הייצור. קל לזיהוי ועל ידי שריטה קלה עם הציפורן ניתן לראות שינוי בצבע העור. עור זה ניתן לניקוי וחידוש על ידי מריחת חומרים מיוחדים על בסיס שמן וואקס אשר מעלימים את השריטות ומחזירים לעור את המראה הטבעי שלו.


אניליין:

סוג עור זה עובר תהליך צביעה בלבד ללא שום ריסוס או שכבת לקה מעל ומהווה את המרקם המקורי של עור הבקר. תחת זכוכית מגדלת ניתן לראות את חורי השיער של עור הבקר מכיוון שאין שכבות אחרות מעל הצבע. סוג עור זה סופג נוזלים ושומני גוף ולכן נחשב קשה לניקוי ותחזוק.

 

ישנם כמובן עוד סוגי עיבודי עור שונים אך לרוב כמעט כולם עשויים מעור הבקר. אנו מתמחים בניקוי ספות עור ומשתמשים בחומרים מיוחדים אשר מותאמים במיוחד לסוגי העור השונים, ניקוי ספות עור הוא תהליך שונה לגמרי מניקוי ספות בד מכיוון שספות העור רגישות לחומרי ניקוי ואינן סופגות נוזלים, דורשות ניקוי חיצוני בלבד ללא שאיבה ולכן מומלץ מאוד לא לנקות לבד כדי לא להרוס את העור ולהזמין בעל מקצוע מומחה.


מתי כדאי לנקות?

בספת עור ניתן בקלות לראות את הלכלוך שהצטבר מכיוון שהשכבה החיצונית אחידה ואטומה ולכן הלכלוך גורם לספה לאבד את צבעה האחיד ולהתחיל להשחיר. אנו ממליצים לבצע את הניקוי כאשר הספה מתחילה להשחיר, לאבד מהגוון המקורי שלה, להידבק לבגדים, לצבור כתמים, אבק ובקטריות שונות כגון כרדית האבק על מנת להאריך את תוחלת חייה ולשמור על הבריאות בביתכם. אם אתם לא בטוחים שהגיע הזמן לנקות את ספת העור שלכם התקשרו אלינו לשיחת יעוץ חינם או שילחו לנו תמונה של הספה בהודעה על מנת שנוכל לאבחן את מצב העור.


איך מתבצע הניקוי:

לאחר קביעת מועד הניקוי אנו נגיע עד לביתכם ונתחיל בתהליך, תחילה נתיז חומר מיוחד המותאם לספות בד שתפקידו לפרק כתמים ולכלוך קשה שהצטבר על העור. מכיוון שרוב ספות העור אינן סופגות מים אנו מבצעים את הניקוי בעדינות וללא שאיבה כדי לא לפגוע במרקם הספה, בעזרת מטלית מותאמת נסיר את הלכלוך, הכתמים, האבק והבקטריות מהספה לאחר שהחומר שהתזנו המיס אותם. לאחר שייבשנו לגמרי את הספה אנו מורחים קרם מיוחד על בסיס שמנים שתפקידו להחיות את מרקם הספה ולמנוע חדירה עתידית של לכלוך לנקבוביות העור ובכך להאריך את אורח חיי עור הספה.

הקלינרים - מומחים לניקוי ריפודים ושטיחים